DEDAŞ personelleri Diyarbakır’da eylem gerçekleştirdi!

featured

Diyarbakır‘da görev yapan DEDAŞ personeli, bugün erken saatlerde eylem gerçekleştirdi. Protesto eylemi, çalışanların çeşitli taleplerini dile getirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için gerçekleştiriliyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) çalışanları, haklarını alabilmek amacıyla Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. DEDAŞ çalışanları, sendikalarıyla birlikte mücadele etmek ve taleplerini dile getirmek için bir araya geldi.

Diyarbakır’da Dicle Elektrik işçilerinin eylemi, çalışanların uzun süredir yaşadığı sorunların bir sonucu olarak ortaya çıktı. Elektrik dağıtım sektöründe çalışanlar, düşük maaşlar, yetersiz sosyal haklar ve çalışma koşullarındaki aksamalar gibi konularda kendilerini mağdur hissediyor. Bu nedenle sendika temsilcileriyle bir araya gelen işçiler, haklarını almak için adım atmaya karar verdiler.

ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ

Konu ile ilgili basın metnini DEDAŞ çalışanları adına Yusuf Güneri okudu. Dicle Elektrik personelleri, sendikaya üye olmak, asgari ücret ve 80 + net ücret, yol ve yemek ücretleri devletin belirlediği ücret, gece vardiyasına yüzde ek ücret, banka promosyonu, ramazan ve Kurban Bayramı promosyonu, mesai ücret artılı ve resmi tatil ücreti, okul evlilik ve yakıt yardımı, saha personeli yıpranma ücreti taleplerinde bulunduklarını belirtti.

DEDAŞ personelleri Diyarbakır’da eylem gerçekleştirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!