DEDAŞ, Sendikadan istifa edenleri tekrar işe alıyor!

featured

DEDAŞ’ta çalışan personeller maaşlarının ve çalışma koşullarının düzeltilmesi için eylemlerini sürdürüyor. DEDAŞ, işten çıkardığı bazı işçileri sendikadan istifa etmek koşuluyla yeniden işe almaya başladı. İşçiler ise eylemi sürdürmekte kararlı.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nde (DEDAŞ) işçileri 21 Temmuz tarihinden bu yana eylemlerine devam ediyor. İşçiler bugün de DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürlüğü önünde toplandı. İşçiler, “İşçiyiz, haklıyız, hakkımızı isteriz”, “DEDAŞ işçisi hak kavgasında” sloganları attı. Artı Gerçek’e konuşan Cihan Güngör, A, bazı işçilerin, işçilerin örgütlenmeye başladığı DİSK Enerji Sen’den istifa ettirilerek işe geri alındığını söyledi. Haber devam ediyor ⇓

‘BİZİ KENDİ İÇİMİZDE PARÇALAMAK İSTİYORLAR’

Güngör, “Geri alınan işçi arkadaşlarımız var. Grevde olan bütün arkadaşlarımızı gün bazında ayırıp ilk günden itibaren gruplar halinde işe geri alacaklarını söylediler. Bizi kendi içimizde parçalamak istiyorlar. İşe geri alınan işçilere de sendika üyeliğini sonlandırma şartı koşulmuş. Sendika üyesi ise işe geri alınmıyorsun. Sayımızın biraz düşmesi de bundandır. Geri işe alınanlar var. Bu haksızlıklara karşı eylemlerimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

DEDAŞ, Sendikadan istifa edenleri tekrar işe alıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!