‘Dicle Üniversitesi’nde sağlıkçılar mağdur’

featured

Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yaşanan mali sorunlara ilişkin yazılı bir açıklama yapan Huzur Sağlık-Sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün, “Dicle Üniversitesi’nde sağlık çalışanlarını döner sermaye ve nöbet ücretleri mali sorunlardan dolayı son üç aydır ödenmiyor. Bu nedenle çalışanlar ciddi düzeyde maddi ve manevi mağduriyet yaşıyor” dedi

DİYARBAKIR ONLİNE– Huzur Sağlık-Sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün, Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yaşanan mali sorunlardan dolayı döner sermaye ve nöbet ücretlerinin ödenmemesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

‘Çalışanlar mağdur oluyor’

Dicle üniversitesi Hastanelerinde Sağlık çalışanlarının 2019 yılı Kasım ve Aralık ile 2020 yılı ocak aylarına ait fazla mesaileri ve sabit dışı performans ödemeleri yatırılmadığını kaydeden Böçkün, ödeme ile ilgili hastane yönetiminin mevcut mali sorunlardan dolayı kesin bir tarih belirleyemediğini söyledi.  Ödemelerin daha önce düzensiz bir şekilde bir iki ay geriden yatırıldığını vurgulayan Böçkün, son 3 ayda ise ödeme yapılamaması üzerine çalışanların ciddi düzeyde maddi ve manevi mağdur olduklarını kaydetti.

‘Konunun takipçisi olacağız’

Mağduriyetlerin giderilmesi adına Dicle Üniversite Hastanesi yönetiminin kendilerini bilgilendirdiğini savunan Böçkün, “Çalışanların bu ödemelerinin mevcut döner sermaye yönetmeliği ile ödenmesi çok zor. Döner sermaye yönetmeliğinin değişmesi hususunda gerekli başvuruları yapacağız. Bu konuda ortak tüm paydaşlar ile hareket etmeye hazır” dedi. Böçkün,  Huzur Sağlık-Sen olarak konunun takipçisi olacaklarını da kaydetti. (Haber Merkezi)

‘Dicle Üniversitesi’nde sağlıkçılar mağdur’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!