Diyar Galeria’nın Çökme Anı Kameralarda!

featured

Diyar Galeria’nın çökme anı kameralarda.. Diyarbakır’da depremlerden dolayı ağır hasar gören Galeria İş Merkezi ve üstündeki sitenin yıkım çalışmaları yapıldığı sırada A bloğun çökme bir vatandaşın anı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Diyarbakır’da ‘asrın felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ağır bir biçimde hasar gören 89 kişinin hayatını kaybettiği Galeria İş Merkezi ve üstündeki sitenin yıkımına tekrardan başlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu tarafından yıkımına başlatılan fakat evcil hayvanların kurtarılması ve site sakinlerinin eşyalarını almaları için yıkım çalışmaları bir süre ertelenişti.. Arama kurtarma çalışmaları ve tahliye işlemlerinin ardından tamamlanmasının ardından kontrollü şekilde tekrar başladı.

Güvenlik önlemi alınan alanda, iş makineleriyle uzman ekiplerin gözetimindeki yıkım çalışmaları sırasında A Bloğun çökme anı bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

İŞTE O ANLAR

Diyar Galeria’nın Çökme Anı Kameralarda!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!