Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2023 Yardım Başvurusu!

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2023 Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurunuzu yaparak Belediye tarafından verilen yardımlardan sizlerde faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır Belediyesi Yardım Şartları Nelerdir?


Muhtaç durumda olduğu belgelerle gösteren tüm vatandaşlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dahil olabilir.

Fakat alınacak olan yardımın kategorisine göre kişilerin de ait olduğu yardım grubu değişliklik gösterebilir. Öncelikli grup yoksulluk belgesi olan, işsizlik veya gelir düzensizliği gibi sebeplerle maddi olarak geçimini sağlayamayan vatandaşlar olurken, aynı zorluklar içerisinde olan yaşlı, engelli, öğrenci gibi gruplara da ilgili yardımlar düzenli bir biçimde dağıtılmaktadır.

Diyarbakır Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru yapmak için yardım paketine göre belediyenin internet sitesini kullanabilirsiniz ya da dilekçe verebilirsiniz.

Diyarbakır belediyesi yardım çeşitleri:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik yardımlar belirli zamanlarda yapılıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite de eğitim gören öğrencilere yardımlar yapabilmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen öğrenci yardımlarından faydalanacak olan vatandaşların toplam hane gelirlerinin yoksulluk sınırında ya da yoksulluk sınırının altında olması şartı aranır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi öğrencilere verdiği öğrenci yardımlarından faydalanacak olan üniversite öğrencilerinin not ortalamalarının 4’lük sistem üzerinden 2.00 ya da daha yüksek olması gerekmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek öğrenci yardımlarından faydalanacak olan üniversite öğrencilerinin devlet üniversitelerinde veya özel üniversitelerde %100 burslu olarak okuyor olmaları lazım.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Üniversite Yardımı Nedir?

Diyarbakır Belediyesi üniversite yardımı ile ilk kez üniversite kazanan öğrencilere yardım ödemeleri dönem dönem yapılır. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımlarından Diyarbakır’da ikamet eden ve farklı bir şehirde üniversite kazanan öğrencilerde bu verilen yardımdan faydalanabilirler.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Yolları!


Vatandaşların ihtiyaçları halinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için faydalanabileceği farklı başvuru kanalları vardır.

https://www.diyarbakir.bel.tr/iletisim.html buradaki yer alan linke tıklamanız ve istenen kişisel bilgileri doldurarak veya belediyeye resmi telefon numarasından ulaşarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı hattı olan Alo 153’ü veya Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait olan 0 412 226 22 98 nolu telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Kapı kapı gezerek dağıttığı yardım kolileri ile binlerce insanın yüzünü güldüren Diyarbakır Belediyesi ekipleri, yeni yardımlarını ulaştırmak üzere muhtaç durumdakilerin kendilerine ulaşmasını beklemektedir.

Toplamda 23 kilogram olan içeriğinde kuru fasulye, un, makarna, ay çiçek yağı, şeker, salça, kırmızı mercimek, nohut gibi pek çok kuru gıda bulunan koliler Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait telefon hatlarından talep edilebilmekte, 0 412 226 22 98 numaralı telefonu tuşlayanlar için koli gönderimi sağlanabilmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Neye Yarar?


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile dar gelirli vatandaşlarına yılın belli zamanlarında bir çok yardımda bulunuyor. Diyarbakır‘da yaşayan Dar gelirli vatandaşlara verilen sosyal destek kartı ile isteriz marketten gıda alışverişi yapma imkanı bulunuyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi ve yardım paketi dağıtmaya devam edecektir. Ortalama 17 ilçede 10 bin haneye gıda yardımı yapan belediye maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahibi ailelerin belediye ve muhtarlıklarca belirlenmesinin ardından belediye ekipleri tarafından ev adreslerine teslim edilir.

Diyarbakır Belediyesi Ramazan gıda kolisi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından vatandaşlara dağıtılıyor.

Eğer gıda kolisi ve erzak yardımı almak istiyorsanız Alo 153 ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait olan 0 412 226 22 98 nolu telefon numarasını arayarak yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz. Daha sonra size kesin bir dönüş yapılacaktır..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2023 Yardım Başvurusu!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!