Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden Hatay’a Destek Ekibi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden Hatay’a Destek Ekibi
6 Mayıs 2023 03:23

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki inşaat çalışmalarına destek vermek amacıyla 30 kişilik yeni bir ekibi Hatay’a gönderdi. Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören illere personel desteği ile çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, 30 kişilik ekip ile Hatay’daki çadır kent ve konteynerlerde elektrik ve su tesisatı çalışmaları katılacak. Hatay’a doğru hareket eden ekip, AFAD koordinasyonda belirlenen noktalarda çalışmalar yapacak.

Elektrik ve inşaat çalışmalarına destek verilmişti

Büyükşehir Belediyesi, daha önce görevlendirdiği 22 kişilik teknik ekibiyle çadır kent ve konteynerlerde elektrik çalışmalarına, 7 kişilik inşaat ve kaynak ustası ile de inşa çalışmalarına destek vermişti.

Lojistik destek

Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde kurulacak konteyner kent için lojistik destek verdi.

Diyanet Vakfı’nca temin edilen 58 konteyner, Büyükşehir Belediyesince Diyarbakır fuar alanından tırlara yüklenerek Göksun’a doğru hareket etti.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.