Diyarbakır Dicle Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alacak

featured

Dicle Üniversitesi 32 personel alımı yapacağını duyurdu. Diyarbakır Dicle Üniversitesi, yılın belli zamanlarda ihtiyaç duydukça farklı mesleklerden personel alımı yapıyor. Peki başvuru şartları neler, başvurular nasıl ve nereye yapılacak? Kadro dağılımı ve diğer detaylar haberimizde..

Dicle Üniversitesi tarafından 32 personel alımı yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, Üniversiteye sağlık teknikeri, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi branşlarında olmak üzere personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 5 Haziran-18 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacak vatandaşların belirtilen başvuru şartlarını dikkatle okuması gerekmektedir. ⇓

Yayımlanan iş ilanına göre alım yapılacak meslekler ve kişi sayıları şöyle:

Sağlık Teknikeri (Anestezi Teknikeri) 2 kişi, Destek Personeli 20 kişi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi 10 kişi.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ 2023 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

1: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2: Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,

3: Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,

4: Hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5: Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3), ön lisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lise mezunları için 2022 KPSS (P94) sınavına girmiş olmak.

6: Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7: Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

8: Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

9: Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

10: Nöbet, vardiya usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

11: Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

12: Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir. Atanmaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması olumlu gelenlerin atamaları yapılacaktır.

13: Üniversitemiz yayımlanan ilanı iptal edilmesi ve değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14: İlan tarihinden önce alınan sertifikalar kabul edilecek olup, ilan tarihi itibariyle ve sonrası alınacak sertifikalar kabul edilmeyecektir.

ÖNEMLİ NOT:

Dicle Üniversitesi tarafından personel alımı yapılacağı duyurulan kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 18 Haziran 2023 saat 23:59’a kadar Dicle Üniversitesi Personel Başvuru Sistemi üzerinden yapabilecekler.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır Dicle Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!