Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde Mobbing İddiası

featured

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde görev yapan sağlık emekçilerinin 2 klinikte birden çalıştırılmak istendiğini belirten SES Diyarbakır Şubesi; itiraz edenlere “Beğenmiyorsanız istifa edin” denildiğini iddia etti..

Sağlık emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde çalışan sağlık emekçilerinin 2 klinikte birden çalıştırılmasına itiraz eden kişilere “Beğenmiyorsanız istifa edin” denilmesi üzerine basın açıklamasında bulundu. Açıklamada SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanlarından Şiyar Güldiken, “Beğenmiyorsanız istifa edin” gibi sözel şiddet ve mobing uygulamalarını yargıya taşıyacaklarını ifade etti ve fakülte yönetiminin aynı tutumunu sürdürmesi halinde grev dahil eylemsellik kararını alacaklarını açıkladı. Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği önünde yapılan basın açıklamasını okuyan SES Diyarbakır Şubesi Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, hastanenin aynı zamanda bölge illerine hizmet verdiğini hatırlatarak, Covid-19 pandemisi sonrası artan yoğunluğa dikkat çekti ve “Bu durum çalışanların iş yükünü daha da arttırmış, kurum idarecilerinin baskı ve mobbingine de zemin hazırlamıştır” iddiasında bulundu. Haber devam ediyor 👇

Orak, anestezi teknikerleri ve hemşire arkadaşlarına yapılan sözel şiddeti böyle açıkladı:

“Bir insana söylenmeyecek olan “üzerime salmayın, yediğiniz tasa tükürüyorsunuz, ihanet ediyorsunuz, siz daha mobing görmediniz” gibi tehdit ve onur kırıcı birçok hakarete maruz kalınmaktadır. Kurumda psikolojik ve fiziksel olarak yapılan bu baskıların yanında ekonomik anlamda ise döner sermayedeki eğitim ve lisans derecesi dikkate alınmaksızın adaletsiz dağıtım söz konusudur. “dediğimi yapmazsanız teşviğinizden keserim” söylemi ise bunun kanıtı niteliğindedir. dedi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde Mobbing İddiası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!