Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde Zamlı Maaş Krizi

featured

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nin işçi maaşlarına zam yapılmasına rağmen bu ay maaşların zamlı verilmeyeceği açıklaması sonrasında DİSK DEV Sağlık İş Sendikası Diyarbakır İl Temsilci Ümit Umdu sorunun çözümü adına yarın bir basın açıklaması gerçekleşeceğini söyledi. İşte Detaylar ⇓

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Başhekimliği ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasında 16 Haziran’da imzalanan protokol sonrası Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nin TÜHİS’ten yazı gelmediği için maaşların zamlı ödenmeyeceği mesajı paylaşıldı.

“Üniversitenin kasasında para kalmadı”

Paylaşılan mesaj sonrası Yenigün’e konuşan DİSK DEV Sağlık İş Sendikası Diyarbakır İl Temsilci heyeti Ümit Umdu bu karara saygı duymadıklarını ve yarın konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini belirtti. Umdu “ Dicle Üniversitesi Hastanesinde imzalanan bir TÜHİS ne yazık ki maaştan önce uygulanmıyor. Bu imza 16 Haziran’da atılmasına rağmen bu ay maaşlar asgari ücretin düzeyinde ödenecek. Dicle Üniversitesi Hastanesi kasada para olmadığını söylüyor Bu bir skandaldır.. Kanunda veya mevzuatta bununla ilgili bir yazı yok. Kanunun uygulanması gerek. Konuyla ilgili yarın bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Diyarbakır Yenigün Gazetesi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde Zamlı Maaş Krizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!