Diyarbakır Et ve Süt Kurumu’nda ucuz et kuyruğu

Diyarbakır Et ve Süt Kurumu’nda ucuz et kuyruğu
29 Eylül 2023 21:18 | Son Güncellenme: 29 Eylül 2023 21:34

Et fiyatında yaşanan artış Diyarbakırlıların Et ve Süt Kurumu’na yönelmesine neden oldu. Bir kilo ucuz et alabilmek için vatandaşlar saatlerce kuyrukta bekliyor.

Et fiyatlarının yükselmesiyle beraber Diyarbakır’da tüketiciler Et ve Süt Kurumu’na yönlendi. Vatandaşların oluşturduğu ucuz et kuyruğunda günde yaklaşık olarak 1,5 ton et ürünleri satılıyor.

Diyarbakır’da vatandaşlar ucuz et almak için sabah saat 07.00’de merkez Yenişehir ilçesindeki Et ve Süt Kurumu’na gidip fiş alıp uzun kuyruklar oluşturdu. Günde yaklaşık bin kişinin uğradığı kurumda, 1,5 ton et satılıyor. Kimisi ürünlerini alıp giderken kimisi ise yetişemeyince eli boş dönüyor.

Özkoç, “Etin fiyatı burada ucuz olduğu için geldik. Ailemiz yemeklerde et kullansın. Yaklaşık 5 kilo et aldım. Fiyatı da dışarıdaki fiyata göre uygun. 800 TL’ye 5 kilo eti aldım. Bugün ilk defa geldim buraya” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.