Diyarbakır İskoç Taraftarları Ağırlayacak

featured

Tarihi, kültürel ve inanç turizmi açısından ön plana çıkan güzel şehrimiz Diyarbakır’da geçtiğimiz ay düzenlenen festivale otellerdeki doluluk oranına yüzde 90’ın üzerinde etki sağladı. Diyarbakır’daki bir hotelin Ön Büro Müdürü Sabahat Sancaroğlu, 16 Kasım’da Diyarbakır’da oynanacak olan Türkiye-İskoçya maçının da otellerdeki doluluk oranına etkisi olacağını söyledi..

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere eşlik eden Diyarbakır’da 8-16 Ekim tarihlerinde düzenlenen festival etkinliklerinin otellerdeki doluluk oranına pozitif yansıdığını söyleyen Diyarbakır’daki bir hotel Ön Büro Müdürü Sabahat Sancaroğlu, soğuk havaların etkisiyle Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) turlarındaki yoğunluğun geçtiğimiz aya göre düştüğünü söyledi.

Otellerde doluluk oranı yüzde 90’ın üzerinde

(İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Sancaroğlu, “Festivalin olduğu hafta otellerimizde doluluk oranı yüzde 90’ın üzerinde oldu. Bu tür festivallerin şehrimize katkısı çok oluyor. Hem büyük işletmeciler açısından hem de küçük işletmeciler açısından ekonomik yönden pozitif bir yansıma oldu. Her yıl böyle festivallerin düzenlenmese gerekiyor. Bu tür festivallerin çoğalması ve devam etmesini temenni ediyoruz. GAP turları çerçevesinde Ekim ayı içerisinde gerçekleşen gezilerde otellerimizde yüzde 80 doluluk söz konusuyken havaların soğumasıyla bu oran Kasım ayında yüzde 50’lere düştü. Diyarbakır’a bu tarz gezilerle birlikte her yıl neredeyse bir milyon turist gelmekte. Bu oranın önümüzdeki yıllarda 2-3 katına çıkmasını bekliyoruz” dedi.

‘Ön yargılarınızı bir kenara bırakın’

Diyarbakır’a gelecek olan turistlerin ön yargılarını bir kenara bırakması gerektiğine dikkat çeken Sancaroğlu, “Batı illerinden Diyarbakır’a gezmeye gelmek isteyen misafirlerimizin çoğunda ön yargı bulunuyor. Bu ön yargı Diyarbakır’a gelip gezdikten sonra kırılıyor. Sonucunda bu olumlu bakış açısı da bizim tanıtımımıza pozitif yansıyor. açıklamasını yaptı.

Diyarbakır İskoç Taraftarları Ağırlayacak
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!