Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’nde yolsuzluk iddiaları!

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’nde yolsuzluk iddiaları!
7 Kasım 2023 15:43

Son Dakika.. Kayyım idaresindeki Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’ndeki yolsuzluklara dair müfettiş görevlendirildi.

Kayyım Arif Karaman yönetiminde olan Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği asfalt ve mucur ihalesinde “yolsuzluk” yapıldığı iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş görevlendirildi. Belediyeye gelen mülkiye başmüfettişi asfalt ve mucur ihalesinin tüm evraklarını incelemeye aldı. Müfettişin yapacağı çalışmaların ardından durumu raporlaştırıp, İçişleri Bakanlığı’na sunması bekleniyor.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın servis ettiği habere göre, diğer yandan mülkiye başmüfettişi, İ.Ç adlı kişinin belediye başkanvekili hakkındaki şikâyetlerini de mercek altına aldı. Diyarbakır’daki kayyım yönetimindeki Kayapınar Belediyesi’nde yol yapım malzemesi olarak kullanılan mıcır ihalesinde 20 milyon TL vurgun yapıldığı basına yansıdı. Basına yansıyan bilgilere göre, Kayapınar Belediyesi kayyımı ve Kaymakamı Arif Karaman’ın göreve gelmesinin hemen ardından Fen İşleri Müdürü yaptığı ve Trabzon’dan getirdiği hemşehrisi Anıl Alper’in de içinde olduğu belediye çalışanı bir ekip, asfalt ve satı kaplama malzemesi olarak kullanılan mıcır ihalesinde 20 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia ediliyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.