Diyarbakır Lice’de Yenilenmeyen Yollar!

featured

Diyarbakır‘ın Lice ilçesinde doğalgaz hattı için kazılan yolların yetkililerce onarılmaması tepkilere neden oluyor. 1 yıla aşkın yollarının yenilenmesi için yetkililere başvurduklarını ifade eden ilçe sakinleri, mağduriyetlerinin giderilmesi için çağrıda bulundu.

Lice ilçe merkezine 2022 yılında doğalgaz hattının yapımı için cadde ve ara sokaklarda yapılan kazı çalışmaları onarılmaması tepkilere yol açtı. İlçenin hemen hemen her yerinde çukurlar oluştuğunu söyleyen vatandaşlar resmi kurumlara başvurmasına rağmen bir sonuç alamadıklarını söyledi. Doğalgaz hattı çekilmeden önce de yolların bozuk olduğunu belirten vatandaşlar Lice’de sürekli yol problemi yaşadıklarını aktardılar.

Yağışın olmadığı güler toz, yağışın olduğu günlerde de ise çamurda kaldıklarını söyleyen ilçedeki vatandaşlar, “Yağışsız günler ayrı dert, yağışlı günler ayrı dert. Sürekli yol yüzünden sıkıntı yaşıyoruz. Bu yıl ilçemiz çok fazla yağış aldı hemen hemen her gün Lice çamur içinde. Sokağa çıkarken bot giymezseniz üstünüz başınız çamur içinde kalır. Yolda yürüyemiyoruz kaldırımda yürüyemiyoruz araçta seyahat edemiyoruz, sürekli araçlarımız çukurlara giriyor. Araçlarımızın mekanik aksanları bozuk yollar yüzünden hasar görüyor.

Her hafta arabalarımızda sorun çıkıyor. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyoruz Ana caddeler 1 yıldır bu halde ara sokaklar ise uzun yıllardır bu durumda. Bizler bu yolları kullanmak zorunda mıyız? Senelerdir bu sorunlarla mücadele ediyoruz artık bıktık. İlçe olarak tek beklentimiz bu sorunların çözülmesidir. Lütfen bu yol sorununu çözün ve bizleri daha fazla mağdur etmeyin” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: YENİGÜN

Diyarbakır Lice’de Yenilenmeyen Yollar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!