Diyarbakır Merkezli 23 İlde DAEŞ Operasyonu

Diyarbakır Merkezli 23 İlde DAEŞ Operasyonu
5 Mayıs 2023 12:43 | Son Güncellenme: 5 Mayıs 2023 12:47

Diyarbakır merkezli 23 kentte DEAŞ’e yönelik polisin MİT Başkanlığı ile ortaklaşa yaptığı operasyonda 74 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda otomatik av tüfeği ve tabanca ele geçirildi.

DEAŞ’in eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilerek, örgüt mensuplarının yakalanmasına yönelik Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından MİT Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ile ortaklaşa geniş çaplı çalışma yapıldı. Çalışmada, DEAŞ örgütünün, ‘kitapevi’ adı altında yeni bir yapılanma içerisinde bulunduğu ve bu yapılanmanın örgütün Suriye’nin Şam vilayetine bağlı olarak Azerbaycan, Gürcistan, Sudan, Mali, Cezayir ve Libya’da faaliyet gösterdiği belirlendi. Örgütün, Türkiye’de taban kazanmak için propaganda çalışmaları yaptığı ve daha sonra cihat grubu oluşturdukları, silahlı, askeri eğitimlerini de Gürcistan’da aldıkları tespit edildi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.