Diyarbakır Nakliye Fiyatlarına Valilik Tarafından Düzenleme

featured

Diyarbakır’da deprem sonrasında kira ve nakliye fiyatlarının orantısız şekilde artması sonrasında Vali Ali İhsan Su’dan açıklama geldi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden 11 ilimiz etkilendi. Diğer illerde de olduğu gibi Diyarbakır’da kira ve nakliye fiyatlarını fırsatçılar orantısız bir şekilde artırdı. Konuyla alakalı haberlerin ardından duruma müdahale eden Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, şehir içi ve şehir dışı nakliyat fiyatlarına düzenleme getirdi.

Vali Su, sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımda, yeni belirlenen taşıma ücretleri hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Yapılan paylaşım ise şöyle:

VALİLİN TWİTTER’DAN YAPTIĞI AÇIKLAMA

“Kıymetli Hemşehrilerim, ilimizde ev taşıma ücretleri, şehir içi azami 5 bin 100, ilçeler arasında azami 8 bin, şehirlerarası 5 bin 100 lira (25 kilometreyi aşan kısım için kilometre başı 8.50?) asansör bedeli 900 lira. Ayrıca; 1+1 daire ev taşıma ücreti, 4 bin lira, 2+1 daire ev taşıma ücreti 4 bin 250 lira, 3+1 daire ev taşıma ücreti 4 bin 750 lira, 4+1 daire ev taşıma ücreti (en yüksek) 5 bin 100 lira olarak belirlenmiştir. Bu düzenleme dışına çıkan firmalara gerekli işlemler uygulanacaktır” açıklamalarına yer verdi.

Diyarbakır Nakliye Fiyatlarına Valilik Tarafından Düzenleme
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!