Diyarbakır Sanat Sokağında karton bardakta alkol satışı!

featured

Diyarbakır‘ın en bilindik yerlerinden biri olan Ofis semtindeki Sanat Sokağında, lokanta ve çay ocaklarının kaldırımları işgal etmesi, çevre sakinlerini rahatsız ediyor.

Özellikle ofis bölgesindeki bazı mekanların gençlere karton bardaklar için alkol vermesinin kendilerini tedirgin ettiğini söyleyen Kooperatifler mahalle muhtarı Abdülkadir Aydınlar, ailelere çocuklarına sahip çıkması çağrısı yaptı.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yer alan Kooperatifler Mahallesi, geçmişten bu güne kalabalık bir semt oldu ve olmaya devam ediyor. Şehrin merkezinde yer alan mahallede, esnafın kaldırımları işgal etmesi büyük bir sorun haline geldi. Caddelerde yayaların rahat ve güvenli şekilde hareket etmesi için ayrılmış yolu işgal eden esnaf, tehlikeye yol açıyor. Ofis semti olarak bilinen mahallede yaşanan durum, vatandaşlar için büyük sorun teşkil ediyor. Esnafın kaldırım işgali ile birlikte mahalle yer alan sanat sokağındaki kafelerde gençlere karton bardakta alkol verildiğini iddia eden Muhtar Abdülkadir Aydınlar, bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını söyledi.

Ulaşım sıkıntısı var!

Diyarbakır’ın genel sıkıntılarından biri de ulaşım konusu olduğunu ifade eden Aydınlar, “Diyarbakır’daki genel sıkıntılardan biri de ulaşımda yaşanan problemler. Minibüslerde gel git gerçekten sıkıntı. Eskişehir, Konya ve Ankara’daki gibi bir raylı sistemimiz olsaydı insanlar sabah işlerine, akşam evlerine huzur içinde gidebilirlerdi” diye konuştu.

Kaynak: Özgür Haber

Diyarbakır Sanat Sokağında karton bardakta alkol satışı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!