Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin Yapımında Dinamit Kullanılıyor

featured

Diyarbakır’da inşası devam eden Talaytepe’deki Şehir Hastanesi inşaatı temelinde daha kısa sürede bitmesi için dinamitlerle temel açma işlemi yapıldığı sırada çevre sitelerde oturan apartman sakinleri deprem oldu korkusuyla evlerinden çıkıp dışarı kaçıyorlar.

Maliyet artışından sonra yeniden ihalesi yapılan ve 4 kat bedelle yeniden çalışmaların başladığı hastane inşaatının temel açma işleminin dinamit patlatılarak yapılması endişeye yol açıyor.

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Eğitim-İş Diyarbakır Şubesi, bu durumun çevre sakinlerinin korkusuna ve her seferinde deprem sanıp evlerinden dışarıya kaçtıkları ifade edildi.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

VALİLİĞİN İZNİ İLE YAPILIYOR

Büyük depremler yaşamış, yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği binlerce insanımızın yaralandığı ve halen travmalar geçirdiği bu şehirde bir inşaat temelini dinamit patlatarak açmak nasıl bir sorumsuzluk?

Sırf müteahhitlerin kısa sürede iş yapması ve daha çok kazanç elde etmeleri için vatandaşların canlarını tehlikeye atmak nasıl bir zihniyettir? Bu izni ve bu yetkiyi kimler vermiştir? Emniyetle görüşmelerimizde valilik izni olduğu söylenmiştir.

Müteahhitlerin daha fazla kazanç elde etmesi insanlarımızın canından daha mı değerlidir? Hasar görmüş binalardan bir tanesi dahi yıkılsa bunun sorumlusu kim olacaktır?

Eğitim-İş Diyarbakır Şubesi, bu durumun çevredeki vatandaşların korkusuna ve her seferinde deprem sanıp evlerinden dışarıya kaçtıklarını belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

Diyarbakır Şehir Hastanesi inşaatı temelinde daha kısa zamanda bitmesi için dinamitlerle temel açma işlemi yapıldığı sırada çevre sitelerde oturan apartman sakinleri deprem oldu korkusuyla evlerinden çıkıp dışarı kaçıyorlar.

HASTANE YAPIMI 2025 YILINDA TAMAMLANACAK

Dün “Basın Buluşması” etkinliğinde açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin inşaatının yeniden başlandığını söyleyerek, 2025 yılında hastanenin açılışının yapılacağını ifade etti.

Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin Yapımında Dinamit Kullanılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!