Diyarbakır Sur’daki Mağdur Aileler Evlerini İstiyor

featured

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki başvurulara rağmen yıkılmayan metruk binanın çökmesi sonucu evleri hasar gören mağdur aileler, mühürlenen evlerinin yerine barınacak bir yer istiyor.

Diyarbakır İskenderpaşa mahallesinde 7 Aralık tarihinde 5 katlı bir apartman çöktü. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde ağır hasar alan ve boş olan binanın çökmesi sonucu 30 dairenin bulunduğu 3 apartman zarar gördü. Apartmanlar belediye tarafından mühürlenirken, aileler de evlerinden çıkarıldı. Çevrede yaşayan birçok aile ise, yaşadıkları korku nedeniyle geceyi yakınları ya da konteynerlerde geçirdi. Evleri mühürlenen aileler, barınacak yer talep ediyor.

Apartmanın çökme anı kameraya yansıdı!

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Diyarbakır Online ®️ (@diyarbakironline)’in paylaştığı bir gönderi

Aileler korku içinde

Apartmanın çökmesiyle birlikte mahalle sakinlerinin büyük bir korku yaşadığını aktaran Mekiye Baran isimli vatandaş, binanın hasar durumu bilinmesine rağmen önlem alınmadığını ifade etti. Baran, bina çöktükten sonra zarar gören evine giremediğini ve oğlunun evine gittiğini aktardı. Baran, ağır hasarlı evlerinden eşyalarını çıkarmak istediklerini ve barınacak bir yer talebinde bulundu. Çöken apartmanın hemen yanında bulunan Ümit Apartmanı’nda oturan Ramazan Kayhan, “Millet perişan olmuş, dışarıda kalmış” dedi. Ağır hasarlı evlerine giremediklerini söyleyen Kayhan, geceyi kırsal mahallelerinde geçirdiklerine işaret ederek, “Ben köye gidiyorum. Diğerleri ne yapacak, nereye gidecek? Sonuçta evi yıkıldı. Aynı depremdeki gibi çaresizlik yaşadık” dedi.

Diyarbakır Sur’daki Mağdur Aileler Evlerini İstiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!