Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Taşınmazlarını Satıyor

featured

Mahalle, arsa ve arazi satışları ile sık sık gündemde olan Diyarbakır merkez Yenişehir Belediyesi, 3 adet taşınmazını daha satışa çıkardığını duyurdu. ⇓

Diyarbakır merkez Yenişehir Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlarını ihale yoluyla satışa çıkardı. Taşınmaz arsalar Belediye tarafından belirlenen muhammen bedel üzerinden satışa sunulacak.

20 DÖNÜM ALANDA 3 AYRI TAŞINMAZ

Belediyeye ait İlçe sınırları içinde yer alan Dökmetaş Mahallesi 30179 Ada 1 Nolu Parsel ve 30180 ada 2 Nolu Parsel ve 30185 Ada 2 Nolu Parselde bulunan taşınmazlar satışa çıkarıldı.

2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre (kapalı teklif usulü) ile yapılacak satış ihalesi 13 Haziran günü saat: 10.00-10.15 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Yaklaşık olarak 20 dönüm olan üç taşınmaz için belirlenen muhammen bedel yaklaşık 80 milyon olarak belirlenirken, geçici teminatlar toplamı ise 8 milyon Türk lirası.

Öte yandan ihalede söz konusu taşınmazların konut olarak ifade edilmesi dikkatleri çekti.

İhale, 13 Haziran Salı günü İhale Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonunda saat 10.00’da başlayacak.

KDV muafiyetinin de uygulandığı resmi ihalede ödemenin peşin olarak sözleşmenin imzalandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gün içerisinde ödenmesi şartı getirildi.

BELEDİYE TAŞINMAZ, ARSA VE MAHALLE SATIŞLARI İLE GÜNDEMDE

Geçtiğimiz yıl belediyeye ait taşınmazların satışı ile gündeme gelen Yenişehir Belediyesi’nin Seyrantepe’de bulunan Z Resteuorant ile Makina İkmale bağlı Öğretmen Evi’nin yanındaki Temizlik Şantiyesini satmış, Mardin yolundaki Piknik Alanı’nı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne devretmişti. Belediyenin mevcut yönetimi, ayrıca Üçkuyular mahallesindeki 1822 Ada 3 Nolu parselde yer alan 15 bin dönüm araziyi 41 Milyon 500 bin TL’ye, aynı mahalledeki 1300 ada 3 Nolu parseli 26 milyon 745 bin TL ve Şilbe mahallesindeki 667 Nolu parseldeki 8 bin 600 metrekarelik araziyi 36 milyon TL’ye sattı.

Belediye son olarak geçtiğimiz yıl ağustos ve eylül ayında hizmet binasının önünde bulunan ve 400’e yakın ev ile bir caminin bulunduğu Fabrika (İplik) Mahallesi’ni satışa çıkarmıştı. Gelen tepkiler sonrası hiçbir tarafın dahil olmaması üzerine ihale iptal edilmişti.

Kaynak: Yenigün gazetesi

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Taşınmazlarını Satıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!