Diyarbakır’a Kar Yağışı Geliyor. Meteoroloji Tarih Verdi!

featured

Meteoroloji 15’inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamada, 4 Şubat Cumartesi günü Diyarbakır’da kuvvetli kar yağışı beklenildiği açıklandı.. İşte haberin tüm detayları.

METEOROLOJİ TARAFINDAN YAYIMLANAN VERİLER

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden edinilen son dakika bilgilere göre, 4 Şubat Cumartesi günüde sabah saatlerinden sonra bölgenin batısından başlaması beklenen kuvvetli yağışların Diyarbakır’ın Bağlar, Kayapınar, Yenişehir, Sur, Kocaköy, Hazro, Çınar, Silvan, Eğil ve Bismil ilçelerinde olmak üzere kuvvetli (5-20 cm) kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışı sebebiyle başta buzlanma ve don olayları olmak üzere, ulaşımda olabilecek olan herhangi bir aksama ile kar yağışı olan yerlerde tipi şeklinde yağış gibi olumsuz durumlara karşın dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

METEOROLOJİ AÇIKLAMA YAPTI

 

Dikkat ve tedbir uyarısı geldi!

Yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı açıklandı. Kuvvetli yağışlarla beraber, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

Diyarbakır’a Kar Yağışı Geliyor. Meteoroloji Tarih Verdi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!