Diyarbakır’da 1000 Kişi Mhp’ye Katıldı!

featured

Diyarbakır’ın Şêxbizinî Aşireti’ne mensup 1000 kişi MHP saflarına katılım sağladı. Aşiretin mensuplarından 50 kişi MHP Diyarbakır il binasına geldi. Burada yapılan törende 1000 kişiyi temsilen 10 kişiye rozet takdimi yapıldı.

Diyarbakır’da yapılan törene MHP il başkanı Miktat Arslan, il yönetim kurulu üyeleri, milletvekili adayları, ilçe başkanları ile Şêxbizinî Aşireti ileri gelenlerinden Hacı Nuri Kaya ile aşiretin bazı mensupları katıldı.

 

Partiye katılım sağlayanlara MHP rozeti takan MHP Diyarbakır il başkanı Miktat Arslan, şu ifadeleri kullandı; “MHP’nin bugün Diyarbakır’daki yükselişine hep beraber şahitlik ediyoruz. Kentimizin köklü ailelerinden olan Şêxbizinî Aşireti’ne mensup 1000 kişi partimize katıldı. Bu vesileyle rozetlerini takdim ettik. Hepinize teşekkür ederim.”

Şêxbizinî Aşireti’nden Hacı Nuri Kaya ise, “Şêxbizinî aşiretinden 50 kişi bugün buraya geldik ama aşiretimizden 1000 kişi MHP’ye katılmış olduk. MHP’nin buradaki başarısını gördüğümüz için aile mensuplarımızla beraber karar alarak, bugün MHP’ye katıldık. Bundan sonra aile olarak partimizin başarısı için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da 1000 Kişi Mhp’ye Katıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!