Diyarbakır’da 12.750 Kişi, İyi Parti’den İstifa Etti

Diyarbakır'da 12.750 Kişi, İyi Parti'den İstifa Etti
Diyarbakır'da 12.750 Kişi, İyi Parti'den İstifa Etti

İyi Parti’de Şeyh Said’e dönük hakaretlere karşı istifa depremi sürüyor. İyi Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu’nun istifası sonrası Diyarbakır’da 17 ilçe başkanı, parti yönetimi ve 12 bin 750 kişi partiden toplu olarak istifa ettiğini açıkladı.

Diyarbakır İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu ile istifa eden üyelerin yaptığı açıklamada;

Birkaç gündür sosyal medyada sayın bakanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Mehmet Salim Ensarioğlu’na yapılan haksız ve mesnetsiz ithamları esefle kınıyoruz. Kayyım tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, Diyarbakır’daki bir bulvara Şeyh Said isminin verilmesi toplumun büyük bir kesimi tarafından doğal karşılanmışken, sayın bakanımızın sosyal medyada Şeyh Said ile ilgili medyada yapılan galiz hakaretleri red eden açıklamasında Cumhuriyet değerlerini rencide eden veya vatan hainliği çağrıştırıcak herhangi bir ifade bulunmamaktadır.

21. yüzyılda yeni bir hikaye yazmak ve milletimize üçüncü bir yol göstermek üzere hür ve müstakil olarak yoluna devam etmek isteyen, ne yazık ki gönül verdiğimiz İYİ Parti, Hür ve Müstakil görüşlere tahammül edememiştir. Sayın bakanımızın talebine dönük başlayan linç kampanyasının karşısında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bununla birlikte naaşlara bile saygısı ve tahammülü olmayanlara hatırlatmak isteriz, 21. Yüzyıldayız. Siyaset ve bölge büyüğümüz, kıymetlimiz sayın Salim Ensariğlu’nun olmadığı bir yerde bizim varlığımız söz konusu olamaz. Bu vesilesiyle Diyarbakır İl ve İlçe teşkilatlarımızla birlikte ve ayrıca 12 bin 750 üye ile İYİ Partiden istifa ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” ifadeleri kullandı.

Diyarbakır’da 12.750 Kişi, İyi Parti’den İstifa Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!