Diyarbakır’da 25 Bina Yıkılacak!

featured

Diyarbakır‘da deprem sonrasında 195 bin konut ve iş yerinde hasar tespiti incelemeleri temamlandı. İncelenen yapılardan 377’si orta hasarlı, 300’ü ağır hasarlı olarak belirlendi. 25 bina için ise “Acil yıkılmalı” kararı verildi.

Kahramanmaraş merkezli olan büyük depremlerden etkilenen ilimiz Diyarbakır’da başlatılan hasar tespit çalışmalarında şimdiye kadar 195 bin konut ve iş yerinde incelemeler yapıldı.

Diyarbakır’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan 304 kişilik uzman 152 ekip sahadaki hasar tespit çalışmalarını yürütüyor.

Ekipler inceledikleri yapıların taşıyıcı sisteminde deprem  sonrasında bir hasarın olup olmadığını incelerken, çatlak ve ve kolon hasarı bulunan yapıların ise hem içerden hem dışardan kontrolünü gerçekleştiriyor.

195.000 konut ve iş yerinde hasar tespit çalışması gerçekleştiren ekipler, bu yapılardan 377’sinin orta hasarlı olarak, 300’ünün ağır hasarlı olarak ve 3 bin 700’ünün az hasarlı, 11 bin 600’ünün hasarsız,  25’inin ise acil olarak yıkılması gerektiğini tespit etti.

Diyarbakır‘da Depremde 7’si merkez ilçelerde olmak üzere, 18’i kırsalda olan müstakil evler olmak üzere 25 yapının yıkıldığı açıklandı.

Diyarbakır’da depremden dolayı yıkılan binalar!

DİYAR GALERIA

TESİSLER SEMTİNDEKİ SERİN 2 SİTESİ

SAKARYA CADDESİ BARIŞ DÜĞÜN SALONU YAN TARAFINDAKİ BİNA

SAYIN SİTESİ

SERCAN APARTMANI

HİSAMİ APARTMANI

SÖZER APARTMANI

Diyarbakır’da 25 Bina Yıkılacak!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!