Diyarbakır’daki Doğalgaz Hattındaki Arıza Giderildi!

featured

Kahramanmaraş merkezli depremlerden ilimiz Diyarbakır‘da hasar gören doğalgaz hattı onarıldı. Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım AŞ firmasından yapılan son dakika açıklamada, kentte boru hatlarında oluşan hasarların giderildiği, doğalgaz arzı sürekliliğinin sağlandığı açıklandı.

Gaz arzı kısıtlamalarının yürürlükten kaldırıldığı  söylenen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimizi de etkileyen iki büyük deprem sonucunda abonelerimizin kesintisiz olarak gaz kullanımında büyük bir sorun ile karşılaşılmamış, boru hattı altyapımız hemen kontrol edilerek olası gaz sızıntıların önüne geçilmiş ve gelen tüm acil ihbarlara müdahale kısa zamanda edilerek hizmet kalitesinden ödün verilmemiştir. denildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca tespit edilen olan orta ve yüksek hasarlı binalarda sayaç okuma ve faturalandırma işlemleri yapılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilerek, yardımcı olunması gereken ilave tüm gereklilikler değerlendirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Peki ne olmuştu?

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde Diyarbakır’da meydana gelen deprem nedeniyle BOTAŞ boru hatlarında hasarlar meydana gelmişti.

Diyarbakır’daki Doğalgaz Hattındaki Arıza Giderildi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!