Diyarbakır’da 6 torunuyla, 4 yıldır tırın kasasında yaşıyor!

featured

Diyarbakır‘da Hanım Demir teyze, merkez Sur İlçesindeki evinin yıkılmasının ardından yaşları 8 ile 16 arasında değişen altı torunuyla dört yıldır TIR kasasında yaşıyor. Elektrik ve sudan yoksun olan Hanım teyze, yetkililerden yardım bekliyor.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi Alipaşa mahallesinde yaşayan 59 yaşındaki Hanım Demir, 2015 yılında başlayan sokağa çıkma yasağı sırasında oğlunun yanına yerleşti. Evi hasar gören Demir, bir daha Sur’a dönemedi.

Oğlunun cezaevine girmesi ve kızının da eşinden ayrılması sonrasında altı torununa bakmaya başlayan Hanım Demir, dört yıl önce mecburiyetten torunlarıyla birlikte Seyrantepe mahallesinde paslanmış bir TIR kasasına yerleşti.

BURADA ELEKTRİK VE SU YOK

Aldığı yoksulluk yardımı ve komşularının desteğiyle geçinmeye çalışan Demir, elektriği ve suyu olmayan TIR kasasında hayat mücadelesi veriyor.

KIŞIN ÇOK SOĞUK OLUYOR

Hanım Demir, içinde yaşadıkları TIR kasasının kışın aşırı soğuk olduğunu, yağmurlu havalarda ise üzerlerine su damladığını ve torunlarının sürekli hasta olduğunu anlattı. Astım hastası olan Hanım Demir, parası olmadığı için ilaç da alamıyor.

ALTI TORUNU DA OKULA GİDEMİYOR

Yaşları 8 ile 16 arasında değişen çocuklar maalesef okula gidemiyor. Bir süre Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan talihsiz çocuklar, burada kötü muamele gördüklerini söylüyor. 16 yaşındaki M. ise okulu bıraktığını ve bugünlerde fındık toplamak için Ordu’ya gideceğini belirtti.

”HANGİ PARTİYE OY VERDİN?’ DİYE SORUYORLAR’

Yetkililere çağrıda bulunan Hanım Demir, “Evimiz yıkıldı. ‘Gelin yardım edin, evimizi onarın’ dedik, devlet yardım etmedi. Sosyal Hizmetler’e gittiğimde hangi partiye oy verdiğimi sordular. Altı torunuma bakmaya çalışıyorum. Herkes sesimi duysun. Ben astım hastasıyım. En büyük torunum Ordu’ya gidecek, mevsimlik işçi olacak. Çocuklar da perişan oldu. Ne yapalım, nereye gidelim bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Artı Gerçek 

Diyarbakır’da 6 torunuyla, 4 yıldır tırın kasasında yaşıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!