Diyarbakır’da aç kalan tilki şehir merkezine indi

Diyarbakır’da aç kalan tilki şehir merkezine indi
29 Eylül 2023 15:21 | Son Güncellenme: 29 Eylül 2023 18:17

Dün akşam saatlerinde aç kalan bir tilkinin Diyarbakır’da şehir merkezine kadar indi. O anlar cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi’nde bir tilki, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeye kadar geldiği görüldü. Mezopotamya Mahallesinde Luna Parkın arka sokaklarında görülen tilki, çevredekileri hayrete düşürdü. Yoğun trafik ve insanların olduğu alana kadar gelen tilki çevredekilerin şaşkın bakışları sonrası bölgeden uzaklaşarak karanlıkta gözlerden kayboldu. İnsanoğlunun doğaya müdahale etmesi ve avlanması canlıların yaşamını oldukça zorlaştıran en önemli etkenler arasında bulunuyor. Bu durum, hayvanları insanların olduğu bölgelere ve şehire doğru yönlendiriyor. Özellikle vahşi doğa ile iç içe yaşayan bazı ülkeler bu duruma daha çok maruz kalıyor.

(EKSTRA BİLGİ) TİLKİ GÖRÜRSENİZ NE YAPMALISINIZ ?

Eğer köşeye sıkışmış ve kaçacak yerleri yoksa tilkiler size saldırabilirler. Bu sebeple karşılaştığınız yer oldukça önem taşır. Örneğin dar bir alan içinde tilkiyi ürkütmeye, büyük hareketler yaparak onu korkutmaya çalışmak onun size daha çok saldırmasına neden olur.

ETİKETLER: ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.