Diyarbakır’da aç kalan tilki şehir merkezine indi

featured

Dün akşam saatlerinde aç kalan bir tilkinin Diyarbakır’da şehir merkezine kadar indi. O anlar cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi’nde bir tilki, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeye kadar geldiği görüldü. Mezopotamya Mahallesinde Luna Parkın arka sokaklarında görülen tilki, çevredekileri hayrete düşürdü. Yoğun trafik ve insanların olduğu alana kadar gelen tilki çevredekilerin şaşkın bakışları sonrası bölgeden uzaklaşarak karanlıkta gözlerden kayboldu. İnsanoğlunun doğaya müdahale etmesi ve avlanması canlıların yaşamını oldukça zorlaştıran en önemli etkenler arasında bulunuyor. Bu durum, hayvanları insanların olduğu bölgelere ve şehire doğru yönlendiriyor. Özellikle vahşi doğa ile iç içe yaşayan bazı ülkeler bu duruma daha çok maruz kalıyor.

(EKSTRA BİLGİ) TİLKİ GÖRÜRSENİZ NE YAPMALISINIZ ?

Eğer köşeye sıkışmış ve kaçacak yerleri yoksa tilkiler size saldırabilirler. Bu sebeple karşılaştığınız yer oldukça önem taşır. Örneğin dar bir alan içinde tilkiyi ürkütmeye, büyük hareketler yaparak onu korkutmaya çalışmak onun size daha çok saldırmasına neden olur.

Diyarbakır’da aç kalan tilki şehir merkezine indi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!