Diyarbakır’da Ağır Hasarlı Binanın Bir Kısmı Çöktü!

featured

Diyarbakır‘ın Kayapınar ilçesinde deprem sonrasında ağır hasarlı olup boşaltılan 7 katlı Diyargap Apartmanı’nın bir kısmı çöktü. Apartmanın çevresindeki binalar tahliye ediliyor..

Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi 86’ncı Sokak’ta bulunan ve Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki büyük depremlerde ağır hasar alarak boşatılan 7 katlı Diyargap Apartmanı’ndan akşam saatlerinde sesler gelmesi üzerine bölgeye hemen itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin binanın olduğu yere gelmesinin ardından çevresi boşaltılan binanın bir kısmında çökme meydana geldi. Apartmanın bulunduğu yol güvenlik şeridi çekilerek hemen trafiğe kapatılırken çevresindeki binalar ise tahliye edildi. Enkazda biri ya da birileri olma ihtimaline karşı ekipler, arama- kurtarma köpeği ile çalışmalar yaptı.

Vali Su, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, Herhangi bir can kaybı yok. Bina zaten boşaltılmıştı. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra binanın yıkımı gerçekleştirilecek dedi. Ekiplerin bölgedeki bekleyişi devam ediyor. açıklamasını yaptı..

Diyarbakır’da Ağır Hasarlı Binanın Bir Kısmı Çöktü!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!