Diyarbakır’da anne ve engelli 4 çocuğu sokakta kaldı!

featured

Diyarbakır’da kocası tarafından 5 yıl önce terk edilen ve zihinsel engelli 4 çocuğuyla beraber, herhangi bir geliri olmadan yoksulluk içinde yaşamlarını devam ettirmeye çalışan Revşan Özdemir, kentteki aşırı yağış sonrası kiracı olarak kaldıkları derme çatma harabe evlerinin su basmasıyla beraber evsiz kaldı.

İlk müdahaleyi yapan Mahalle Muhtarı Mehmet Çoban, Diski’yi aramalarına rağmen kurumun  gelmediğini, ailenin var olan birkaç eşyasının da sular altında kaldığını söyledi. Geçici bir süreliğine belediye konuk evine yerleştirilen Özdemir ailesi, kendilerine yardım eli uzatılmasını bekliyor. Türkiye’de yaşayan toplumun genel çoğunluğu, ekonominin kötü olduğundan bahsederken, buna eşdeğer olarak, yoksulluk ve kötü yaşam koşulları giderek yükseliyor. Kış aylarının gelmesiyle, daha zorlu hale gelen geçim sıkıntısı Diyarbakır’da yaşayan bir aileyi derinden etkiledi.

ÇOCUKLARI YAŞAM SAVAŞI VERİYORLAR

Kocası tarafından terk edilen Revşan Özdemir, engelli olan 4 çocuğuyla herhangi bir maddi geliri olmadan komşularının zaman zaman verdiği yardımlarla ailesini ayakta tutmaya çalıştığını söyledi. Kocası tarafından terk edildiğinde anne babası, “çocuklarını bırak gel sana bakarız” teklifini reddeden mağdur kadın, yaklaşık 5 yıldır engelli çocuklarıyla adeta yaşam savaşı veriyor.

KİRALIK EVLERİNİ DE KAYBETTİLER

Düşe kalka da olsa verdikleri yaşam mücadelesini sürdüren Revşan Özdemir ve engelli 4 çocuğu, Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi Peyas Mahallesi’nde harabeyi andıran kiralık evlerinde bir darbe de kentte önceki gün aşırı yağıştan yedi. Her tarafından su alan evlerini su basan aile harabe de olsa başlarını sokacak evlerini de kaybetti.

EVİ HEP SU BASIYOR

Gündüz vakitlerinde bazı ihtiyaçları için dışarı çıkan Revşan Özdemir, akşama doğru evine geri geldiğinde evini su basmış bir şeklide gördü. Çocuklarının kovalarla evdeki suyu tahliye etmeye çalıştığını ancak başarılı olamadığını kaydeden Özdemir, “Dışarda işim vardı akşama doğru eve geldiğimde evimi su basmıştı, çocuklarım küçük olduğu için kovalarla suyu çıkarmaya çalışmışlar. Ben evi böyle görünce hemen eşyalarımı dışarıya attım ıslanmasınlar diye, ama dışarda da yağmur yağıyor. 3-5 yatak yorgan vardı onlar da gitti” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da anne ve engelli 4 çocuğu sokakta kaldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!