Diyarbakır’da bayramda 35 ton burma kadayıf üretilecek

Diyarbakır’da bayramda 35 ton burma kadayıf üretilecek
25 Haziran 2023 12:39

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Diyarbakır’da hizmet veren tatlıcılar gece gündüz üretime geçti. Kentin “tescilli” tatlısı burma kadayıf ise müşterilerin ilk tercihi arasında. Kentte üretim yapan bütün tatlıcıların bayram için ortalama 30-35 ton burma kadayıf üretimi yapacağı tahmin ediliyor. Diyarbakır’da tatlıcılar, Kurban Bayramı için ortalama üretecekleri 30-35 ton “tescilli” burma kadayıf ile başta kentte olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşın ağzını tatlandıracak. Diyarbakır’da tatlıcılık sektöründe hizmet veren Mehmet Altunbay, kentin tescilli burma kadayıfında fıstıklı ve cevizlinin, bayram için tavsiye ettikleri çeşitler arasında olduğunu söyledi.

FISTIKLI KADAYIFIN 290 LİRA, CEVİZLİ KADAYIFIN 230 LİRA

Fıstıklı kadayıfın 290 lira, cevizli kadayıfın 230 lira olduğunu ve vatandaşlara ucuz tatlı tüketmemeleri uyarısında bulunan Altunbay, “Malzeme fiyatları yüksek olduğu için ucuz tatlılar sağlıklı tatlılar değil. Başka maddeler kullandıkları için ucuz etin yahnisi yenmez o yüzden ucuz fiyatlı tatlı tüketmesinler. Her şeyin bir fiyatı vardır o yüzden ucuz fiyatlı tatlıları vatandaşlarımız tüketmesin” şeklinde konuştu.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.