Diyarbakır’da belediye başkanına yurtdışı yasağı!

Diyarbakır’da belediye başkanına yurtdışı yasağı!
3 Kasım 2023 17:21 | Son Güncellenme: 3 Kasım 2023 17:43

Diyarbakır’da 2 kişinin tutuklandığı rüşvet soruşturması sonrasında belediye başkanına yurt dışı yasağı getirildi. Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi’nde görevli F.K. ile belediye başkan yardımcısı S.A.’nın yürütülen rüşvet soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından ifadesi alınan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na, adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı getirildi.

Bağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevli F.K.’nin, kendisinden işini yapması karşılığında rüşvet istediğini iddia eden bir iş insanı, polise başvurdu. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, düzenlediği operasyonda, seri numaraları alınmış paraları iş insanından alan F.K.’yi, paraları aracına koyarken suçüstü yakalayıp gözaltına aldı. F.K. emniyete götürülürken, soruşturma kapsamında Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden sorumlu S.A. da gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.