Diyarbakır’da bir göktaşı daha bulundu!

featured

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde bir vatandaş, bulduğu taşın göktaşı olabileceğini düşünerek incelenmesini istedi. Göktaşı olduğu düşünülen taşın yaklaşık yarım kilo ağırlığında olduğu belirtildi.

Haber – Berat ASLAN

Diyarbakır ve birçok ilde 2 Eylül Cumartesi günü 20.30 sıralarında görülen ve ‘göktaşı’ olarak değerlendirilen bir cismin havadan süzüldüğü görüldü. Abdullah Gülümser isimli vatandaş, gökyüzünde parlayan bir cismin düştüğünü gördüğünü, sonraki günlerde yeğenleriyle birlikte düşen parçayı aramaya çıktıklarını söyledi. Gülümser; “Gökyüzündeki cisim düştükten sonra hava karanlık olduğu için ogün aramaya çıkamadık. Sonraki günlerde yeğenlerimle birlikte cismi aramaya başladık, yüksek bir dağ yamacında bu taşı bulduk, mıknatıs vurduğumuzda taşa yapışıyordu kendisine doğru çekiyordu, daha önce hiç böyle bir taş görmemiştik ”dedi.

TAŞIN İNCELEMENSİNİ İSTİYORUM

Yaklaşık yarım kilo ağırlığındaki taşın incelenmesini isteyen Gülümser, “Bulduğumuz taş kesinlikle orda bulunan diğer taşlardan çok farklıydı. Göktaşı olduğunu düşünüyoruz. Yetkililerden incelemesi için analize göndermek istiyorum.” dedi.

2 EYLÜL AKŞAMI DİYARBAKIR


2 Eylül Cumartesi günü akşam saat 20.30 sıralarında Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde de bir gkötaşı bulunmuştu. Habere buradan ulaşabilirsiniz. Umut Canadlı vatandaş göktaşını 4 milyon TL’ye satışa sundu.

Diyarbakır’da bir göktaşı daha bulundu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!