Diyarbakır’da bir kişi TikTok’ta yayın yapan annesini vurdu

featured

Diyarbakır’da bir kişi annesi H.T.’yi Tiktok’ta yaptığı paylaşımları gerekçe gösterip pompalı tüfekle vurdu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Y.T’nin annesini vurmak için Adana’dan akıl almaz bir senaryo ile gelerek babasıyla yaptığı sinsi planı hayata geçirdiği, bunun tedavisi tamamlanan annesinin ifadesiyle ortaya çıktığı belirtildi.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre annesini vurduktan sonra tüfeğiyle polise gidip teslim olan Y.T tutuklanırken anne H. T. polise verdiği ifadesinde şöyle dedi:

“Oğlum boşandığım eşim İlyas ile Adana’da yaşıyordu. Bir ay önce oğlum aradı ve babasının kendisine şiddet uygulandığını, sürekli döverek hakaret ettiği için yanıma gelmek istediğini söyledi. Ben de yol parası gönderip ‘gel’ dedim. Ama oğlum gelmedi. İki gün sonra tekrar aradı ve babasının şiddetine dayanamadığını belirterek bu defa kesin geleceğini söyledi. Ona otobüs bileti aldım ve kendisini karşıladım. Sarılıp ağladık. Sonra babaannesi ve halasının beynini yıkadıklarını, kendisini kışkırttıklarını anlattı. Ben ne olduğunu sorunca ‘Evde konuşuruz’ dedi. Elinde bir de valizi vardı. Birlikte eve geldik. Ben kapıyı açmaya çalışırken oğlum 2-3 basamak geride duruyordu. Bu sırada bir doldur boşalt sesi duydum. Dönüp baktığımda oğlumun elinde tüfek vardı. Valizden çıkardığı tüfekle beş el ateş edip kaçtı. Oğlumu azmettiren eski eşimdir, şikayetçiyim.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da bir kişi TikTok’ta yayın yapan annesini vurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!