Diyarbakır’da Bir Kısmı Çöken Binanın Yıkımı Tamamlandı

Diyarbakır’da Bir Kısmı Çöken Binanın Yıkımı Tamamlandı
15 Nisan 2023 21:41 | Son Güncellenme: 15 Nisan 2023 21:42

Diyarbakır‘da bir kısmı çöken binanın yıkım çalışmaları ekipler tarafından tamamlandı. Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden sonra Diyarbakır’da ağır hasar alan, ve geçtiğimiz günlerde bir bölümü kendiliğinden çöken binanın kontrollü yıkımı çalışmaları bitti. İşte Detaylar.

Çöken binanın yıkımı tamamlandı

Merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesinde 5 Nisan tarihinde bir bölümü kendiliğinden çöken ağır hasarlı Diyargap Kooperatifi’nin kontrollü yıkımı bitti. Bir kısmı kendiliğinden çöken apartmandaki bina sakinleri, eşyalarını daha öncesinden tahliye ettiği için eşya kaybının söz konusu olmadığı aktarıldı. Yıkımı tamamlanan binanın moloz kaldırma işlemleri arazöz, kepçe ve kamyonlar ile devam ediyor.

Huzurevleri Mahallesinde esnaf olduğunu söyleyen vatandaş Ali Dönmez, ağır hasarlı binaların yıkım sürecinin daha da hızlanması gerektiğini söyledi. Dükkanlarının çevresinde hasarlı binaların olması sebebiyle tedirgin olduklarını dile getiren Dönmez, “Bir kısmı kendiliğinden yıkılan binanın arka tarafında dükkanımız var. Çevremizde 5 bina ağır hasarlı olduğundan dolayı dükkanımızın yolunu korkudan rahatlıkla kullanamıyoruz. Yıkımı tamamlanan bina bir hafta önce kendiliğinden yıkılmıştı. Bu olay akşam saatlerinde olmasaydı belki bina kenarından insanlar geçiyor olabilirdi. Acil yıkılacak veya ağır hasarlı binaların yıkım çalışmalarının daha da hızlanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.