Diyarbakır’da bir mahalleyi böcekler istila etti!

Diyarbakır’da bir mahalleyi böcekler istila etti!
24 Eylül 2023 14:02 | Son Güncellenme: 24 Eylül 2023 14:29

Diyarbakır’da, TMO’un buğday silosundan dolayı kaynaklandığını belirttikleri böcek istilası nedeniyle yaklaşık olarak bir aydır evlerinde oturamaz durumda olduklarını ifade eden merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi sakinleri yetkili kişilerden bu duruma çözüm bulmasını bekliyor.

TMO Bağlar Şubesi yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler sonrasında kalıcı bir çözüm bulamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, buğday ambarlarından kaynaklı tribolium çeşidi böceğin halk sağlığını tehdit ettiğini fakat yetkililerin buna kayıtsız kaldıklarını savundu.

DİYARBAKIR’DA O MAHALLEDE BÖCEK İSTİLASI

Diğer bir vatandaş: ‘Bağcılar mahallesi mercan sitesinde oturuyoruz 1 aydan fazladır evimiz ve çevre siteler bu un böcekleri ile dolu bunun kaynağı TMO depo filoları kaç defa gidildi konuşuldu cimere şikayette bulunduk.

DİYARBAKIR’DA O MAHALLEDE BÖCEK İSTİLASI 2

İlaçlama yapılması konusunda Herhangi bir ilaçlama yapılmadı yaşam alanlarımız kalmadı, sağlığımız tehdit altında. Çocuklarımızın ve bizim psikolojimiz bozuldu. Bu böcekler yemeklere giriyor ve ısırıyorlar.’ ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.