Diyarbakır’da Bir Otobüs Güzergahı Uzatıldı

Diyarbakır’da Bir Otobüs Güzergahı Uzatıldı
26 Nisan 2023 15:34 | Son Güncellenme: 26 Nisan 2023 15:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talep sonrası, Dağkapı-Sur Karabaş Mahallesi arasında hizmet veren “K-2” otobüs hattı güzergahını Kabasakal Mahallesine kadar uzattı.

Ulaşım Daire Başkanlığı, şimdiye kadar toplu taşıma hizmeti verilemeyen mahallelerde yaşayan vatandaşların eğitim, hastane, ticari ihtiyaçlarını ve şehir merkezine ulaşımlarını konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak adına ek bir güzergâh oluşturdu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su’nun merkez Sur ilçesi muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, muhtarların talebi sonrası Kabasakal Mahallesine bugün itibariyle toplu taşıma hizmeti başlamış oldu.
Güzergah, Dağkapı – Elazığ, Gevran ve Sunay Caddeleri – Dicle Bulvarı – Turgut Özal Bulvarı – Tesisler Kavşağı – Seyrantepe – Silvan Yolu – Yukarıkılıçtaşı Mahallesi – Yiğitçavuş Mahallesi – Güzelköy Karaçalı Yolu – Karabaş ve Kabasakal Mahallesi.

Diyarbakır büyükşehir belediyesi otobüs güzergahları için tıklayınız 

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.