Diyarbakır’da birçok alan için kamulaştırma kararı alındı!

Diyarbakır’da birçok alan için kamulaştırma kararı alındı!
2 Kasım 2023 12:44 | Son Güncellenme: 2 Kasım 2023 12:51

Resmi Gazete’de yayımlanan son dakika kararlara göre, Diyarbakır’daki Silvan Barajı projesi kapsamında birçok alan acele kamulaştırıldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı yeni kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan kararda, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bir çok alan için acele kamulaştırma kararı alındı. Resmi Gazete’de yer alan kararda, “Sivan Barajı Rölekasyon Yolları Projesi kapsamında Kulp-Lice (Sarım Çayı Köprüsü Varyantı) İl Yolu, Kulp-Muş İl Yolu ve Kulp-Hamzalı İl yolunun ilgili kesimlerinde araziye girilerek yol yapım çalışmalarının tamamlanması amacıyla ekli kroki ile listelerde güzergahları, bulundukları yerler ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazlar ile üzerindeki müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi. Acele kamulaştırma kararı alanın yerler ise, Kulp ilçesine bağlı kırsal Güllük, Karpuzlu, Özbek, Tepecik, Yeşilköy, Hamzalı, Baloğlu, Konuklu, Uzunova mahalleleri sınırlarında yer aldığı belirtildi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.