Diyarbakır’da Çöken Apartmanın Müteahhidi’de Enkaz Altında!

featured

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonucunda etkilenen iller arasında olan Diyarbakır’da 7 bina yıkıldı. Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan ve depremde çöken Sözel Apartmanı’nın müteahhitlerinden Celal İrkören’in ve eşi aynı binanın birinci katında enkaz altında kaldığı ortaya çıktı..

Türkiye, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki büyük depremle sarsıldı. Depremin vurduğu illerden Diyarbakır’da ise yedi bina yıkıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yıkılan binalar için 31 kişiyi gözaltına alırken, sekiz şüphelinin kaçtığı ve iki şüphelinin vefat ettiği açıklandı.

Deprem ile ilgili başlanan soruşturmalar ve gözaltılar henüz devam ederken, Diyarbakır’da merkez Yenişehir ilçesindeki Kurt İsmail Paşa Sokak’ta bulunan ve gerçekleşen depremde yıkılan dokuz katlı Sözel Apartmanı’nın müteahhitlerinden Celal İrkören’in ve eşi ile bu binanın birinci katında enkaz altında kaldığı ortaya çıktı.

Yıkılan Sözel Apartmanı’nın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürerken, aynı bina içerisinde eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun yeğeni olan Engin, eşi Nupelda ve çocukları Arin İmran Ensarioğlu da hayatını kaybetti. Aynı binada vefat edenler arasında sanatçı Zilan Tigris ve eşi de vardı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca depremde yıkılan binalar ile alakalı yürütülen soruşturmada gizlilik kararı alındığı açıklandı.

KAYNAK : MEDYASCOPE

Diyarbakır’da Çöken Apartmanın Müteahhidi’de Enkaz Altında!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!