Diyarbakır’da da görev yapmıştı! Vali yardımcısı tutuklandı..

featured

Adana’nın Yüreğir ilçesinde kaymakamlık yaparken adı dolandırıcılık iddialarına karışan Niğde Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, açılan soruşturma sonrası gözaltına alındıktan sonra tutuklandığı öğrenildi. Kılıç, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde kaymakamlık ve aynı zamanda belediyede kayyum olarak görev yapmıştı. İddiaya göre, 2022 yılı Eylül ayında Yüreğir Kaymakamlığına atanan Mustafa Kılıç, bazı firmaları arayarak açacakları ihaleye teklif vermelerini istedi. Geniş detaylar ⇓

Daha sonra firmalardan bazılarını telefonla arayıp, “İhale sizde kaldı. Malzemeleri sizden alacağız. Size bir iban numarası vereceğiz. Bu ibana para yatıracaksınız” dedi. Bu firmalar Kaymakam Kılıç’ın talimatları doğrultusunda hareket ederek verilen iban numarasına talep edilen miktarda parayı yatırdı.

Bu sırada Kaymakam Mustafa Kılıç, Niğde Vali Yardımcılığına atandı. Öte yandan para yatıran firmalar ihale olmadığını öğrenince şikayetçi oldu. İçişleri Bakanlığı olayı soruşturmak üzere iki müfettiş görevlendirdi. Adana’ya gelen Bakanlık müfettişleri olayı çok yönlü soruşturmaya başladığı aktarıldı.

Hakkında dolandırıcılık suçlaması bulunan ve atama yapılan Kaymakam Kılıç önce müfettişlerin talebi üzerine açığa alındı, daha sonra da Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Kılıç’ın depremzede ve yoksul aileler için para toplayıp, kendi hesabına geçirdiği de iddia edildi. İfadesinin ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen Kaymakam Kılıç, tutuklandı.

DİYARBAKIR’DA DA GÖREVDEN ALINMIŞTI
Mustafa Kılıç, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesinde kaymakamlık ve aynı zamanda belediyede kayyum olarak görev yaparken de benzer iddialar nedeniyle İçişleri Bakanlığı kararıyla 2017 yılında apar topar bu görevinden alınarak Mersin’in Yenişehir ilçesine kaymakam olarak atanmıştı.

KAYNAK: SÖZCÜ

Diyarbakır’da da görev yapmıştı! Vali yardımcısı tutuklandı..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!