Diyarbakır’da Depremde Kaç Kişi Öldü? – Diyarbakır Online

featured

Diyarbakır‘da depremde kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı? Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Diyarbakır’da yaralar hızla sarılıyor. İşte Diyarbakır depreminden son durumlar.

Deprem sonrasında yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları aralıksız bir şekilde devam etti. AFAD Koordinasyon merkezlerinde oluşturulan 731 tane personel ve 99 araç gece gündüz çalıştı. Yaralı olarak kurtulan ve enkaz alanında bulunan yaralı vatandaşlara müdahale etmek için başka UMKE olmak üzere 351 personel 96 araç ile aralıksız bir şekilde çalışıldı. Tüm kurumların verdiği destek ile Diyarbakır’da yaklaşık olarak 13 bin 328 personel bin 243 araç afet görevlendirmelerinde görev aldı.

DEPREMZEDE VATANDAŞLARA PSİKOLOJİK DESTEK

Diyarbakır’da yaşanılan deprem sonrası etkilenen vatandaşlara uzmanlar tarafından 249 personel ve 39 araç ile yaklaşık 21 bin 700 kişiye psikososyal destek verildi. Uzmanlar gözetiminde verilen psikolojik destek ile vatandaşların deprem psikolojisini atlatmalarına yardımcı olundu. Verilen bu hizmet ile çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere depremden dolayı etkilenen vatandaşlara önemli katkılar sunuldu.

DİYARBAKIR DİĞER İLLERE EL UZATTI!

Diyarbakır halkı güzel bir yardımlaşma örneği sergiledi. Diyarbakır Sağladığı koordinasyonlarla depremzedelerin yaralarını sardı. Kendi yaralarının bir kenara bırakıp diğer kentlere de yardım elini uzattı.

DİYARBAKIR’DA DEPREMDE KAÇ KİŞİ VEFAT ETTİ?

Diyarbakır’da çöken 7 binanın enkazında yapılan çalışmalar biterken, deprem sonucu 414 kişi vefat etti, 912 kişi yaralandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da 414 vatandaşın vefat ettiğini, 912 kişinin ise yaralandığını açıklamıştı. Deprem sonrası yapılan tespitlere göre Diyarbakır’da 126 bina yıkıldı.

DİYARBAKIR’DA DEPREMZEDELERE 775 BİN 860 ÖĞÜN SICAK YEMEK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaşanılan büyük depremler sonrasında depremzede vatandaşların beslenme ihtiyacını gidermek için sıcak yemek servisi yaptı.

AFAD SON DEPREMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır’da Depremde Kaç Kişi Öldü? – Diyarbakır Online
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!