Diyarbakır’da Evlenmek İsteyen Çiftlere Faizsiz Kredi

featured

Evlenecek olan çiftlere 2 yılı ödemesiz olmak üzere, 4 yıla kadar da geri ödeme şartıyla 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Uygulama ilk olarak Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu deprem bölgesinde başlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ilk defa aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu deprem bölgesinde uygulanacak Aile ve Gençlik Fonu başvurularının 15 Şubat’ta başlayacağını duyurdu. Peki, faizsiz kredi desteğinde detaylar neler?

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilecek. Faizsiz evlilik kredisi başvuruları deprem bölgesinde 15 Şubat’ta alınacak.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş deprem bölgesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Sosyal hizmetler çerçevesi altında birçok yardımda bulunuldu, bunun son örneği de Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması ile birlikte gerçekleşecek.

Aylık 3 bin 125 TL ödeme ödenecek

Bayram, sözlerine şöyle devam etti.

“Faizsiz kredi desteğine en başta deprem bölgesinde başlanacak. Daha sonrasında tüm yurda yayılacaktır diye düşünüyorum. Kredi desteğinde ilk açıklanan pakete göre 2 yıl geri ödemesiz 4 yıl geri ödeme şeklinde olacak. 150 bin TL’yi gençler alacak, 2 yıl ödeme yapmayacak daha sonrasında 48 ay faizsiz bir şekilde ödeyecekler. Bu da aylık bazda 3 bin 125 TL demektir.”

Başvurular nasıl yapılacak?

“Başvuru e-Devlet üzerinden yapılacak” yapılacak diyen uzman yorumuna şöyle devam etti:

“E-Devlet üzerinden evlilik kredisi yazılıp başvurular yapılabilir. Öncelik deprem bölgesindeki gençler için düşünülüyor. Daha sonrasında diğer bölgelere de gelmesi planlanıyor. Sene sonu itibarıyla ya da gelecek sene itibarıyla kredilerin diğer illere yayılacağını düşünüyorum. açıklamalarında bulundu.

Diyarbakır’da Evlenmek İsteyen Çiftlere Faizsiz Kredi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!