Diyarbakır’da Evleri Yıkılan Vatandaşlar Tepki Gösterdi

Diyarbakır'da Evleri Yıkılan Vatandaşlar Tepki Gösterdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan Fabrika Mahallesi’nde evlerinden çıkarılan mağdur vatandaşlar, “Hepimizin evini yıkıyorlar, nereye gidelim?” diyerek tepkilerini gösterdi

Merkez Yenişehir ilçesindeki Fabrika Mahallesi’nde 18 hak sahibine ait 20 ev için 2021’de kamulaştırma adı altında verdiği yıkım kararını uygulamaya başlandı.

Sabahın erken saatlerinde iş makineleri, zabıta ve çevik kuvvet polisleri eşliğinde mahalleye girilerek, hak sahipleri evlerinden çıkartıldı. Mahallede yıkım devam ediyor. Ev sahibi vatandaşlar, kışın aylarında evsiz bırakılmalarına tepki gösterdi.

SEÇİMDE BİZDEN OY İSTEMEYİ BİLİYORLAR

Diyarbakır'da Evleri Yıkılan Vatandaşlar Tepki Gösterdi

Mezopotamya Ajansı’nın servis ettiği haberde, mahallelilerden Abdurrahim Kurt, “2 engelli çocuğum var, ben şimdi nereye gideyim? Seçim zamanı gelince oy istemeyi biliyorlar.. Burada 25 tane ev var, bu kışın ortasında nereye gideceğiz?” dedi.

EV VERSİNLER ÇIKALIM

Yaklaşık 3 yıldır kayyımın evlerini yıkmak istediğini belirten Besra Kaçmaz, “100 bin lira para vereceklermiş. Hepimizin evini yıkıyorlar, bu karda kışta nereye gidelim? Asgari ücretle biz nasıl geçinelim? Para da istemiyoruz. Belediye bize hakkımızı versin, ev versin ki biz de çıkalım. 15-20 bin lira maaş alıyoruz ama kiralar 10 bin liradan başlıyor” diye konuştu.

Diyarbakır’da Evleri Yıkılan Vatandaşlar Tepki Gösterdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!