Diyarbakır’da Fazla dilekçe verdi diye görev yeri değiştirildi

featured

Diyarbakır Çocuk Hastanesi’nde usulsüzlüklere dair sık sık idareye dilekçe veren ve bunun üzerine “fuzuli dilekçe yazmaktan” ikaz edilen Serdar Büyükdeniz, farklı bir hastanede görevlendirildiği öğrenildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır İşyeri Temsilcisi Serdar Büyükdeniz, çalıştığı Diyarbakır Çocuk Hastanesi’nde yaşanan usulsüzlükleri hastanenin idaresine bildirmesi üzerine Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görevlendirildi.

Büyükdeniz, idareye bildirdiği dilekçelerde, yoğun bakımda görevli olmadığı halde bazı çalışanların görevli gibi gösterildiği, bazı kişilerin nöbet tutmadıkları halde nöbet ücreti aldığını, bazı ihalelerin usulsüz yapıldığını, ilaçların çöpe atıldığını ve sağlıkçılara dönük mobbing uygulandığını aktardı. Büyükdeniz, her usulsüzlüğe dair ayrı ayrı dilekçeler idareye verdi. Ancak dilekçelere rağmen usulsüzlüklere dair adım atılmadı. Büyükdeniz, bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMMER) şikayette bulundu. Sağlık Bakanlığı, iddialara dair müfettiş görevlendirdi.

‘FUZULİ DİLEKÇE’ İKAZI

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre müfettişler tarafından hazırlanan raporlarda iddiaların doğru olduğuna dair verilere ulaşıldığı öğrenildi. Müfettiş görevlendirilmesi sonrası hastane idaresi, 18 Temmuz’da Büyükdeniz’i “fuzuli dilekçe yazmaktan” ikaz etti. Diyarbakır Çocuk Hastanesi Personel Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Esmer tarafından gönderilen ikaz yazısında şu ifadeler yer aldı: “(…) ‘Hastane idaresine fuzuli birçok dilekçe ve tutanak yazdığınız, dilekçenin bir hak olduğu ancak bunu suiistimal etmenizden dolayı yazılı olarak ikaz edilmeniz’ uygun görülmüştür.” Yapılan ikazın ardından Büyükdeniz, bugün Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görevlendirildi.

Diyarbakır’da Fazla dilekçe verdi diye görev yeri değiştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!