Diyarbakır’da Filistin broşürlerini yırtan zabıtalara tepki!

Diyarbakır’da Filistin broşürlerini yırtan zabıtalara tepki!
1 Kasım 2023 12:58

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, zabıta ekipleri “İsrail’e tepki Filistin’e destek” içerikli broşürleri yırtığı görüntüler ortaya çıktı! O anları sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları henüz devam ederken, Türkiye ve birçok ülkede İsrail karşıtı protesto gösterileri ve İsrail mallarına yönelik boykotlar devam ediyor. Vatandaşlarca Filistin’e destek İsrail’e de tepki gösterilmesi istenen afişler duvarlara, panolara hatta yerlere bile yapıştırılıyor. Diyarbakır’da da benzer bir protesto eylemi için vatandaşlar tarafından duvar, pano, işyeri camlarına İsrail karşıtı afişler yapıştırıldı.

Merkez Sur ilçesinin Gazi Caddesi’nde de elektrik panosuna yapıştırılan afişlerden bazılarını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıtası olduğu belirtilen ekiplerce söküldü. Bu anlar amatör kişilerce görüntülenirken sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşımı binlerce alıntı yapılırken, zabıtalara adeta ateş püskürüldü. O anları alıntılayıp sosyal medya hesaplarında paylaşan isimlerden biri de Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Zabıtalara büyük tepki gösteren Gökçek, “Bu talimatı kim verdi? Bu zabıtaları kim işe aldı? Bu haddini aşan zabıtalar hakkında kamuoyu açıklama bekliyor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.