Diyarbakır’da Görev Yapan Öğretmen Yaşamına Son Verdi!

featured

Diyarbakır’da resim öğretmeni olarak görev yapan, bir çok kişi tarafından yaptığı çalışmalar ile tanınan ressam Özgür Evran yüksekten atlayarak yaşamına son verdi. Evran’ın babası ve eşinin kanser hastası olduğu öğrenildi. İşte detaylar..

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Ali Emiri Ortaokulu’nda görevini sürdüren resim öğretmeni ve ressam Özgür Evran, yaşadığı evde yüksekten atlayarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

Babası ve eşinin kanser hastası olduğu öğrenilen Özgür Evran’ın Yeniköy Mezarlığı’nda defnedildiği bildirildi.

Evran, Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri Yarışmasında karikatür dalında 3 kez ödül kazanmıştı.

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi’nin twitter hesabından yapılan açıklamada, “Üyemiz, mücadele arkadaşımız Özgür Evran’ın dün gece yaşamını yitirdiğini derin bir acıyla öğrendik. Eğitim camiamızın ve sevenlerinin başı sağolsun” denildi.

Üyemiz,mücadele arkadaşımız Özgür Evran’ın dün gece yaşamını yitirdiğini derin bir acıyla öğrendik.
Eğitim camiamızın ve sevenlerinin başı sağolsun.

Evran, Sur’da 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı zamanında yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren Hakan Arslan’ın kemikleri 7 yıl aradan sonra 29 Ağustos’ta babası Ali Rıza Arslan’a bir torba içerisinde teslim edilmesini “Atlaslı” başlığı ile resmetmişti.

Evran, bu eseriyle Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri Yarışması’nda karikatür dalında birinciliğine layık görülmüştü. Evran’ın taziyesi Seyrantepe TOKİ Yas Evi’nde kabul ediliyor.

Diyarbakır’da Görev Yapan Öğretmen Yaşamına Son Verdi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!