Diyarbakır’da Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Son Dakika.. Diyarbakır’da bazı kırsal mahalleler dışında deprem sonrası hasarlı yapıların tespit edilmesi adına yapılan çalışmaların tamamlandığını Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu duyurdu..

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören kentler arasında olan Diyarbakır’da bazı kırsal mahalleler dışında il ve ilçe merkezlerindeki hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Diyarbakır merkez ve ilçelerde hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Bazı kırsal mahallelerde çalışmalar devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

ÇALIŞMALAR SONA ERDİ!

Diyarbakır Hasar tespit çalışmalarına dair son verileri de paylaşan Kent Koruma ve Dayanışma Platformu tarafından paylaşılan verilere göre; 66 binanın acil yıkılmaması gerektiği, 3 bin 252 binanın ağır hasarlı olduğu, 159 bin 832 binada yapılan incelemelerde 22 binanın yıkıldığı, 32 bin 652 binanın az hasarlı olduğu 2 bin 828’nin orta hasarlı olduğu tespit edildi. Platform tarafından yapılan açıklamada ayrıca, 13 bin 842 bina değerlendirme dışı bırakıldığı, 97 bin 383 bina da ise hasar tespit edilmediği belirtildi. 13 bin 842 binanın ne sebeple değerlendirme dışı bırakıldığına ilişkin bilgi verilmezken 2 bin 892 binada tespit yapılmadığı, kilitli olması nedeniyle 6 bin 895 binada ise inceleme yapılmadığı bildirildi.

KENT DAYANIŞMA PLATFORMU’NUN AÇIKLAMASI

Diyarbakır’da Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!