Diyarbakır’da İki Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

featured

Diyarbakır Valiliği yaptığı açıklamada: Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunlu, Kayı ve Kırkpınar mahalleleri 15 gün süreyle ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan ettiğini duyurdu. Detaylar ↓

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamada; kamu düzeni, milli güvenlik ve esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önüne geçilmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması adına Dicle ilçesine bağlı Kırkpınar, Kayı ve Kurşunlu Mahalleleri sınırlarında yer alan Kurşunludüzü, Görese Dağı bölgesinin geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği açıklandı.

AÇIKLAMANIN DEVAMI

Açıklamanın devamında, ” Diyarbakır’ın Dicle İlçesi Kırkpınar, Kayı ve Kurşunlu Mahalleleri sınırlarındaki Kurşunludüzü, Görese Dağı Bölgesi Diyarbakır Valiliği tarafından 19 Mayıs saat:00.01-02 Haziran saat:23.59 tarihleri arasında 15 gün süre olmak üzere ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiştir.” açıklamasına yer verildi.

Devamında, “Vatandaşlarımızın bu tarihler arasında, can ve mal güvenlikleri için söz konusu güvenlik bölgesine izinsiz olarak girmeleri yasaktır. Yasağa uymayan kişiler hakkında 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 66’ncı maddesi gereğince cezai işlem uygulanacaktır.” denildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ’NİN RESMİ AÇIKLAMASI

Diyarbakır’da İki Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!