Diyarbakır’da indirimin adı var ama kendisi yok!

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı çağrının ardından bölgedeki marketler ‘enflasyonla mücadele’ kampanyasına katılmaya başladı. Diyarbakır’daki Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde indirim kararı sonrası alışverişe giden yurttaşlar, indirimi fark etmediklerini ifade etti.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi, 16 Ekim tarihi itibariyle bazı gıda ürünlerinde indirim yapacağını açıkladı. Diyarbakır’daki Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde indirim olacağı umuduyla alışverişe geldiğini Yenigün’e anlatan Ali Kara isimli vatandaş, “Kaç gündür takip ediyorum. Büyük indirim olacağı umuduyla geldim ama evimin önündeki fiyatlarla aynı. Fiyatta ben hiçbir indirim göremedim. Özelliklede sordum neden fiyatlar böyle diye belli ürünlerde indirim olduğunu söylediler. Ama indirim yaptıkları ürünler hep kalitesiz. Hepsi kandırmaca, aldığım ürünlerin fiyat farkı yok hep aynı. Yağda yüzde 50 indirim olduğu yazıyor ama fiyat çok yüksek” dedi.

‘İNDİRİMİ GÖREMEDİK’
Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde indirim kampanyasının başlayacağını medyadan takip ettiğini ve bugün üzerine sabah saatlerinde alışıverişe geldiğini ifade eden Zeynep Karagöz isimli yurttaş ise, indirimi göremediklerini söyledi. Marketteki tüm ürünleri incelediğini söyleyen Karagöz, eli boş döneceğini belirterek, “Ben koca sepetimle geldim ama hiçbir şey alamadan çıkacağım. Ben indirim göremiyorum. Tüm ürünleri tek tek inceledim. Buradaki fiyatlar ile evimin önündeki bakkaldaki fiyatlar aynı. Hatta bazı fiyatlar beni şoka uğrattı hiç beklediğim gibi olmadı” ifadelerini kullandı

‘TEMEL İHTİYAÇLARIMI DAHİ ALAMIYORUM”
İndirim yapıldığı denilmesine rağmen temel ihtiyaçlarını dahi alamadıklarını belirten Halime Acar, “Bazı ürünlerde indirim var ama küçük bir oranla. Benim çocuğum var ona yoğurt, yumurta almam gerekiyor ama hiç indirim yok. Aynı şekilde tavuk da öyle birkaç paket mercimek alıp çıkacağım temel ihtiyaçlarımı bile alamıyorum” şeklinde konuştu.

Ürünlerin fiyatında indirim yaparak ekonomin düzelmeyeceğini söyleyen Sinan Aktaş, “İndirim var dediler gelip baktık, hayal kırıklığına uğradık. Marketlerdeki gördüğümüz ürünler indirimli halini bile alamıyorsak burada çok ciddi bir sorun var. Sorunlarımız indirimler yaparak çözemezler.

Diyarbakır’da indirimin adı var ama kendisi yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!