Diyarbakır’da Kaçak Yapılarda Ciddi Artışlar Yaşanıyor!

featured

Depremde yüzlerce insanımızın yaşamını yitirdiği Diyarbakır’da kaçak yapılaşmanın arttığını ifade eden Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanı Kahraman, “Bilinçli bir şekilde göz yumma durumu var” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu Diyarbakır’da 7 bina yıkıldı, 409 kişi vefat etti. Depremin ardından gözler Diyarbakır’daki kaçak yapılara çevrildi.

İMAR AFFI İLE KAÇAK YAPILAR ARTIYOR AÇIKLAMASI!

Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanı Ferit Kahraman, 2018 yılındaki seçim öncesi çıkarılan imar affı ile kaçak yapıların arttığını söyledi. Kaçak yapılar ile ilgili her hafta tespitlerini belediye ile paylaştıklarını açıklayan Kahraman, “Çoğu kez bu konuda girişimlerimiz bulunuyor. Suç duyurularına konu olan yapılar var, fakat herhangi bir müdahale yapılmıyor” dedi. Kahraman, tespit edilen kaçak yapılar hakkında uyarılarda bulunduklarını, işlem yapılmayanlar için de suç duyurusunda bulunduklarını söyleyerek, “Açıkça ifade etmek gerekiyor ki bilinçli bir göz yumma durumu var” dedi.

Diyarbakır’da onlarca kaçak yapı tespit ettiklerini kaydeden Kahraman, “Biz, kentte onlarca yapı tespiti yaptık. Şüphe üzerine ilgili kurumlarla yazışmalarımız sürüyor. Yazılarımıza cevap bile yazmıyorlar. İkinci yazışmalardan sonra cevap geliyor. Kaçak yapıların tespiti için kurumları zorluyoruz. Ama gözle görülür ciddi bir artış var. Şu an Diyarbakır’ın farklı yerlerinde gördüğümüz onlarca kaçak yapı var” dedi.

Diyarbakır’da Kaçak Yapılarda Ciddi Artışlar Yaşanıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 17 Nisan 2023, 22:27

    Rıhan Parkı etrafında Akar Petrol karşısında köstebek yuvası gibi çoğalmaya başladı.Ve hiçbirinin temeli yok.Bunca yaşananlardan sonra bunların yapımına göz yummak çok düşündürücü.

    Cevapla
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!