Diyarbakır’da kar yağacak mı? Meteoroloji açıklama yaptı!

featured

Diyarbakır‘da ne zaman kar yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin doğu kesimlerinde yer alan 27 il için kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu. Yoğun kar yağışı Diyarbakır’ın kuzeyinin yüksekleri, Elazığ, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van’ın güneyi,  Siirt ve Batman illerinin yüksek kesimlerinde beklendiği açıklandı. AFAD‘ın Twitter’dan yaptığı açıklamada ise vatandaşlara yoğun kar yağışları ile birlikte ulaşımda aksamalar, don ve buzlanma, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuz olaylara karşı tedbirli olma uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminş verilerine göre 3-10 Şubat tarihleri arasında Diyarbakır merkeze kar yağışı tahmin ediliyor. Yarın gece saatlerinde %80, Cumartesi ise %100 ihtimalle kar yağışı bekleniyor. 5-10 Şubat tarihlerinde arasında ise yağmurla karışık karın yağması bekleniyor.

Peki turuncu ve sarı kodlu iller hangileri?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün resmi internet sitesinde bulunan ‘MeteoUyarı‘ sisteminde, Ağrı, Adıyaman, Artvin, Bingöl, Diyarbakır, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Giresun, Erzurum, Kars, Hakkari, Malatya, Ordu, Muş, Rize, Trabzon, Siirt, Tunceli, Van, Batman, Bayburt, Şırnak, Ardahan ili için ise ‘turuncu’, Hatay, Gaziantep ve Gümüşhane için ‘sarı’ kodlu uyarılar yapıldı.

AFAD‘ın Twitter adresindenden yaptığı açıklamada vatandaşlara yoğun kar yağışları ile beraber ulaşımda olası aksamalar, çığ tehlikesi, don ve buzlanma kuvvetli rüzgarla beraber meydana gelebilecek olan tipi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı. Diyarbakır hava durumu sayfamızdan 7 günlük hava tahminleri verilerine ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır’da kar yağacak mı? Meteoroloji açıklama yaptı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!