Diyarbakır’da Kudüs’e Destek Eylemi Yapıldı

featured

Diyarbakır’da, Dünya Kudüs Günü nedeniyle Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Ulu Cami önünde gerçekleştirilen eylemle Kudüs için güçlü bir birlikteliğin şart olduğu vurgusu yapıldı.

Ramazan ayının son Cuma gününde “Dünya Kudüs Gününde” Peygamber Sevdalıları Vakfı üyeleri merkez Sur ilçesindeki Ulu Camii’nde cuma namazı çıkışında Kudüs’e destek amaçlı basın açıklaması düzenlendi.

Grup adına adına basın açıklamasını yapan Menaf Adıyaman, İslam’ın ilk kıblesi olarak bilinen Kudüs’ün özgürlüğe kavuşana dek seslerini yükselteceklerini söyledi. Adıyaman, “Mübarek Ramazan’ın son Cumasında ‘Dünya Kudüs Günü’ münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Kudüs işgal altındayken, Mescid–i Aksa Siyonist barbarlar tarafından fiili saldırılara uğrarken, bu mukaddes beldenin ve İslam’ın ilk kıblesinin özgürlüğe kavuşması için buluşmaya, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Bu işgal sürecinin çok da uzun süremeyeceğine, İslam ümmetinin özgür Kudüs’te toplanacağı günün yakın olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman, tüm Müslümanların Kudüs’ün ortak paydasında bir araya gelip de sürdüreceği bir mücadelenin gerektiğini söyleyerek, şunları söyledi:
“İşgalin bugüne kadar sürmesinin nedeni, ümmetin tek cephede ortak bir direniş sergilememesindendir. Her bir Müslüman bir kova su dökse Siyonist İşgalci rejimi sel alır ve yok olup gider. Fikri anlamdaki kopuş ve yaşanan iç çatışmalar nedeniyle zayıf düştüğümüz bir yüzyıl yaşadık. Kaybımızı görebilmeli, bir yüzyılı daha kaybetmemeliyiz. Çünkü geçen her zaman İslam ümmetinin aleyhine işlemektedir. Uzağı yakın kılmak, Kudüs’ü işgalden kurtarmak için güçlü bir birlikteliğin elzem olduğu artık görülmelidir.”

Adıyaman, Kudüs’te son zamanlarda artan saldırılara da tepki göstererek, “Siyonist rejimin rüyalarında gördüğü kâbus, güçlü bir İslam birliğidir. Dağınıklığımızdan cesaretle işgali genişleterek büyüten ve kalıcı hale getirmeye çalışan Siyonizm’i durdurmanın tek yolu ittihattır. İttihadı oluşturabilmek için atılacak ilk adım ise Siyonist rejimi meşru görmemektir. ‘Normalleşme’ adı altında dayatılan süreçler, İslam ümmetine bir fayda getirmeyeceği gibi işgal rejimini güçlendirecek, cinayet ve katliamlarını artıracak, onları pervasız kılacaktır. Nitekim son yıllarda yaşananlar bunun bariz bir göstergesidir. Filistin’de hemen her gün şehit haberleri gelmekte ve Mescid–i Aksa saldırıya uğramaktadır. Baskı ve alıkoymalar artmakta, işgal zindanlarındaki Müslümanlar her türlü zulmü görmektedir. Yüzlerce kadın ve çocuğun zindanlarda olduğu Filistin’de, Müslüman kardeşlerimiz ümmetin duasının yanında fiili desteğini de beklemektedir” diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: Yenigün Haber

Diyarbakır’da Kudüs’e Destek Eylemi Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!